Priten lajme të mëdha në ditët në vazhdim për skuadrën e Drenicës - Gazeta Express
string(65) "priten-lajme-te-medha-ne-ditet-ne-vazhdim-per-skuadren-e-drenices"

Priten lajme të mëdha në ditët në vazhdim për skuadrën e Drenicës

Futboll

Gazeta Express

18/05/2024 12:59

Ditët në vazhdim mund të jetë tejet të çmueshme për të ardhmen e skuadrës së Drenicës.

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar bisedime intensive në mes të investitorëve kosovaro-gjerman dhe përfaqësuesve të Komunës së Skenderajt.

Lexo Edhe:

Pala e interesuar për privatizimin e klubit ka paraqitur në detaje planin e investimeve milionëshe.

Po ashtu ata kanë në plan strukturimin e klubit për të arritur qëllimin e ngritjes në Superligë dhe shpalljen kampion i Kosovës.

Ka mbetur vetëm dhënia e pëlqimit dhe konfirmimit nga përfaqësuesit e Komunës së Skenderaj, për drejtimin e ri që do e marr klubi i FC Drenicës, bën të ditur Magazina.al.