Prishtina rikthen trajnerët e trofeve, Constantinides e Rashica - Gazeta Express

Sport

Moral Pozhegu

10/03/2020 14:14

Prishtina rikthen trajnerët e trofeve, Constantinides e Rashica

Sport

Moral Pozhegu

10/03/2020 14:14

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina është mobilizuar në fazën finale të kampionatit, shkruan Gazeta Express.

Bardhekaltrit i kanë rikthyer trajnerët e trofeve.

Bëhet fjalë për trajnerin Antonis Constantinides, i cili do të asistohet nga trajneri tjetër i suksesshëm, Andin Rashica.

Prishtinasit synojnë ta fitojnë titullin e kampionit në Kosovë dhe trajnerë e rinj (vjetër) do ta bëjnë të pamundurën që titulli të mbetet në kryeqytet.

Rashica u rikthye tek KB Prishtina me kërkesën e trajnerit qipriot, Konstandinites.

Së bashku, dy trajnerët e kishin fituar titullin e kampionit të Kosovës, Kupën e e Kosovës dhe Ligën Ballkanike në vitin 2016. /Gazeta Express/