Prishtina përforcohet me Tyron Harris - Gazeta Express
string(37) "prishtina-perforcohet-me-tyron-harris"

Prishtina përforcohet me Tyron Harris

Sport

Gazeta Express

22/09/2023 12:20

Tyron Harris është basketbollisti më i ri i Sigal Prishtinës.

Klubi kryeqytetas njoftoi sot zyrtarisht për arritjen e marrëveshjes me amerikanin, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

31-vjeçari, që luan në pozitën e organizatorit, në Prishtinë vije pas përvojës në Bosnjë-Hercegovinë, Maqedoninë e Veriut, Turqi dhe Rusi.

Njoftimi i plotë nga klubi i Prishtinës (pa ndërhyrje):

“PLAYMAKER-I TYRON HARRIS LOJTAR I PRISHTINËS

Amerikani Ty Harris, 31 vjeçar vjen në Kryeqytet pas përvojës në shtete të ndryshme si Bosnje, Maqedoni Veriore, Turqi dhe Rusi.

Harris në sezonin 2020/21 është shpallur MVP i sezonit në Ligën Ballkanike me skuadrën TFT, me mesatare 18.6 pikë, 7.5 asistime. Së fundmi Harris ka qenë pjesë e skuadrës Dynamo Vladivostok në Rusi.

Welcome to the Home Of Champions, Tyron”. /Gazeta Express/