Prishtina, kampione në Ligën Ballkanike - Gazeta Express
string(38) "prishtina-kampione-ne-ligen-ballkanike"

Prishtina, kampione në Ligën Ballkanike

Sport

Gazeta Express

14/04/2024 21:51

KB Sigal Prishtina Mercure është shpallur për herë të tretë kampione në Ligën Ballkanike.

Në finalen e këtij viti, skuadra e drejtuar nga Albert Sylejmani mposhti AEL-in nga Limassoli, nikoqirët e “Final 4”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja e zhvilluar në “Nicos Solomonides Arena” përfundoi me shifrat 72:67.

Shaheed Davis me 16 pikë dhe Donte Clark me 15 sosh ishin basketbollistët më meritorë në triumfin e prishtinasve.

Te qipriotët u dalluan Jerai Grant dhe Jordan Shepherd me nga 17 pikë secili.

Për Prishtinën është hera e tretë në histori të klubit që fiton titullin e më të mirës në këtë garë, në finalen e tretë.

/Gazeta Express/