Prishtina humb 4-2, por shkruan historinë dhe kualfikohet tutje në Conference League - Gazeta Express

Prishtina humb 4-2, por shkruan historinë dhe kualfikohet tutje në Conference League

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 22:03

Prishtina ka shkuar historinë në Europa Conference League.

Të besuarit e Zekirija Ramadanit janë mposhtur 4-2 në sfidën e kthimit në udhëtim, por falë fitores së madhe në ndeshjen e parë, 4-1, ka arritur të që kualifikohet në rrethin e tretë kualifikues të Europa Conference League, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kjo është një arritje historike për një klub kosovar, që po përpiqet të sigurojë pjesëmarrjen në sezonin e ri 2021/22 në garën e kategorisë së tretë të futbollit evropian.

Skuadra tjetër Kosovare, Drita, luftoi deri në fund me Feynoordin, por pranoi gol në minutën e 90-të, duke humbur 3-2, me crast edhe përfundoi ëndrra evropiane. /Gazeta Express/