Prishtina – Drita, formacionet zyrtare - Gazeta Express

Prishtina – Drita, formacionet zyrtare

Instant

Gazeta Express

12/07/2020 17:06

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Prishtinës dhe Dritës.

Kjo ndeshje do të thotë shumë sa i përket titullit të kampionit, pasi mund të ndryshojë shumë renditjen tabelore në IPKO Superligë, andaj për 90 minuta, për dy skuadrat do të jetë një finale para finaleve, raporton Gazeta Express.

Prishtina: Haxho, Thaqi, Miftaraj, Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica, John, Januzi.

Drita: Maloku, Limani, Cuculi, Gërbeshi, Blakçori, Bujar Shabani, Namani, Vucaj, Xhevdet Shabani, Haxhimusa, Fazliu.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 18:00. /Gazeta Express/