Priping është gati për sfidën historike, do të garojë në “Europe Trophy” - Gazeta Express
string(69) "priping-eshte-gati-per-sfiden-historike-do-te-garoje-ne-europe-trophy"

Sport

Gazeta Express

11/11/2023 11:53

Priping është gati për sfidën historike, do të garojë në “Europe Trophy”

Sport

Gazeta Express

11/11/2023 11:53

Klubi i pingpongut, Priping, është gati për një sfidë të re dhe historike.

Për herë të parë në historinë e Kosovës, Priping do të marrë pjesë në garën ndërkombëtare –  “Europe Trophy”,

Lexo Edhe:

KPP Priping ka mësuar edhe kundërshtarët në Grupin A, Regjioni III, pas hedhjes së shortit në ambientet e ETTU-së.

Prishtinasit do të jenë në grup me SK Vydrany (Sllovaki), SPG Linz (Austri), TTC Zagreb (Kroaci) dhe STK Vyhne (Sllovaki).

“Europe Trophy” organizohet nga ETTU dhe do të mbahet në Zagreb të Kroacisë, nga data 8 deri më 10 dhjetor. /Gazeta Express/