Prezantohet Toyota 4Runner do të ketë një motor hibrid - Gazeta Express
string(54) "prezantohet-toyota-4runner-do-te-kete-nje-motor-hibrid"

AutoTech

Gazeta Express

23/03/2023 22:58

Prezantohet Toyota 4Runner do të ketë një motor hibrid

AutoTech

Gazeta Express

23/03/2023 22:58

Toyota 4Runner 2025 do të jetë një SUV krejtësisht i ri, me fuqi, platformë dhe dizajn të ri.

Do të jetë një përmirësim i madh në krahasim me 4Runner aktual, i cili mbetet prapa konkurrencës kur bëhet fjalë për ekonominë e karburantit, udhëtimin dhe trajtimin, teknologjinë dhe grupet e fuqisë.

Lexo Edhe:

Pavarësisht moshës së tij, 4Runner vazhdon të jetë një automjet popullor për Toyota-n.

Për sa i përket shitjeve, 4Runner u fut në mes të Jeep Wrangler dhe Ford Bronco, pasi Toyota shiti mbi 120,000 njësi vitin e kaluar.

4Runner 2025 do të fuqizohet nga motori turbo-katër 2.4 litra që është aktualisht në Lexus NX 350, ku prodhon 275 kf dhe 317 lb-ft çift rrotullues, raporton motortrend. /Shqip.com