Presioni për dinarin, Rohde, Guerot dhe De Riu i shkojnë Kurtit në Qeveri - Gazeta Express
string(71) "presioni-per-dinarin-rohde-guerot-dhe-de-riu-i-shkojne-kurtit-ne-qeveri"

Lajme

Gazeta Express

21/02/2024 12:50

Presioni për dinarin, Rohde, Guerot dhe De Riu i shkojnë Kurtit në Qeveri

Lajme

Gazeta Express

21/02/2024 12:50

Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde, ai francez, Olivier Guerot dhe ambasadori i Italisë, Antonello De Riu, kanë shkuar në Qeveri të Kosovës për një takim me kryeministrin Albin Kurti.

Ky takim i tyre me kryeministrin vjen në vazhdën e takimeve dhe kërkesave të njëpasnjëshme të ndërkombëtareve për suspendimin e Rregullores së re të BQK-së për çështjen e dinarit.

Lexo Edhe: