Presidentja takon Clintonin dhe Clarkun, heronjtë amerikanë të Kosovës - Gazeta Express
string(69) "presidentja-takon-clintonin-dhe-clarkin-heronjte-amerikane-te-kosoves"

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 14:27

Presidentja takon Clintonin dhe Clarkun, heronjtë amerikanë të Kosovës

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 14:27

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar në Neë York, ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-komandantin e përgjithshëm të forcave evropiane të NATO-s, Wesley Clark.

Osmani ka publikuar një fotografi me Clinton dhe Clark, të cilët i ka quajtur heronj, raporton Express.

Lexo Edhe:

“Dy heronj, një histori, Kosova në mes!”, ka shkruar Osmani.

Ndryshe, Osmani po qëndron në New York, ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara,