Presidentja Osmani takohet me Gianni Infantinon - Gazeta Express
string(47) "presidentja-osmani-takohet-me-gianni-infantinon"

Presidentja Osmani takohet me Gianni Infantinon

Futboll

Gazeta Express

30/09/2022 11:49

Në vazhdën e takimeve të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantinos në Kosovë, ai ka takuar edhe presidenten e vendit tonë, Vjosa Osmanin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, i cili ishte i shoqëruar nga presidenti Agim Ademi, presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe presidenti i FFM-së, Muamet Sejdini.

Lexo Edhe:

Në delegacion me Infantinon janë edhe Mattias Grafstrom, zv/sekretar i përgjithshëm i FIFA-s, Alasdair Bell, zv.sekretari i përgjithshëm i administratës së FIFA-s, Youri Djorkaeff, këshilltar i lartë i futbollit dhe Federico Raviglione, menaxher i zyrës së presidentit Infantino.

Infantino ia dhuroi edhe një fanellë Osmanit.