Presidentja e Maqedonisë së Veriut bën një veprim skandaloz, e fshin gjuhën shqipe nga faqja zyrtare - Gazeta Express
string(99) "presidentja-e-maqedonise-se-veriut-ben-nje-veprim-skandaloz-e-fshin-gjuhen-shqipe-nga-faqja-zyrtare"

Presidentja e Maqedonisë së Veriut bën një veprim skandaloz, e fshin gjuhën shqipe nga faqja zyrtare

Lajme

Gazeta Express

30/05/2024 22:57

Gjuha shqipe në faqen e presidencës së Maqedonisë së Veriut më nuk ekziston.

Kjo, pasi është larguar opsioni që shfaq përmbajtjen në gjuhën shqipe dhe e njejta mund të lexohet vetëm në gjuhën maqedone.

Lexo Edhe:

Ky ndryshim vjen pas zgjedhjes së presidentes së rë, Gordana Siljanovska-Davkova nga VMRO-DPMNE.

Kujtojmë se e gjithë fushata që VMRO zhvilloi në këto zgjedhje ishte anti-shqiptare, kundër BDI-së dhe ligjeve që avancuan gjuhën, flamurin dhe të arriturat shqiptare në Maqedoninë e Veriut./Indeks.mk