Presidenti Pendarovski priti një delegacion të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë - Gazeta Express
string(97) "presidenti-pendarovski-priti-nje-delegacion-te-deputeteve-te-kuvendit-te-republikes-se-shqiperise"

Ballina

Gazeta Express

30/09/2022 14:02

Presidenti Pendarovski priti një delegacion të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë

Ballina

Gazeta Express

30/09/2022 14:02

Presidenti Stevo Pendarovski sot priti një delegacion të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, pjesëmarrës në takimin e dytë “Roli i deputetëve gjatë procesit të negociatave” në kuadër të projektit “Forcimi i ekspertizës dhe kapaciteteve të deputetëve në raport me BE-në procesi i anëtarësimit”, i cili mbahet në Shkup.

Presidenti Pendarovski u njoh me aktivitetet e planifikuara në kuadër të projektit, i cili realizohet me mbështetjen e Fondacionit Fridrih Ebert.

Lexo Edhe:

Në takim, presidenti Pendarovski theksoi se marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë janë një mundësi e mirë për shkëmbimin e përvojave në fushën e integrimeve evropiane, duke pasur parasysh fillimin e njëkohshëm të negociatave për anëtarësim të dy vendeve.

Në takim u diskutua për situatën në rajon më të gjerë, përfshirë pushtimin rus në Ukrainë dhe krizën energjetike.