Presidenti i UEFA: Shqipëria ka bërë progres, Air Albania stadium i madhërishëm - Gazeta Express
string(77) "presidenti-i-uefa-shqiperia-ka-bere-progres-air-albania-stadium-i-madherishem"

Presidenti i UEFA: Shqipëria ka bërë progres, Air Albania stadium i madhërishëm

Shqiperi

Gazeta Express

24/05/2022 17:03

Shqipëria është në sytë e gjithë botës, teksa të mërkurën në orën 21.00 në kryeqytet luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feynoord (Air Albania). UEFA ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku transmeton fjalët e Presidentit Alexander Ceferin për vendin tonë.

Ceferin nuk kursehet aspak, duke i treguar të gjithëve se futbolli në vendin tonë është zhvilluar.

Lexo Edhe:

“Shqipëria ka bërë një progres të jashtëzakonshëm në aspektin e zhvillimit të futbollit. Tani të rrinjtë e këtij vendi mund të ëndërrojnë që një ditë të përfaqësojnë Shqipërinë në këtë stadium të madhërishëm” – tha ai.