Ballina

Gazeta Express

28/01/2020 7:14

Presidenti i Serbisë thërret takim urgjent pas përkeqësimit të situatës në rajon

Ballina

Gazeta Express

28/01/2020 7:14

Një takim është thirrur me urgjencë nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq për shkak të përkeqësimit të situatës në rajon, raporton Tanjug

Ministrat e Jashtëm, Ivica Daçiq, ministri i Brendshëm, Nebojsa Stefanoviq, ministri i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe Drejtori i BIA, Bratislav Gasic, ishin në takim me Presidentin Vuçiq.

Është njoftuar se pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Aleksandar Vuçiq do t’i drejtohet gazetarëve.