Presidenti i PSG-së: Sezonin e ardhshëm do ta shihni Messin më të mirë në histori - Gazeta Express
string(80) "presidenti-i-psg-se-sezonin-e-ardhshem-do-ta-shihni-messin-me-te-mire-ne-histori"

Presidenti i PSG-së: Sezonin e ardhshëm do ta shihni Messin më të mirë në histori

Futboll

Gazeta Express

23/06/2022 14:44

Lionel Messi ishte shumë larg pritshmërive në sezonin e parë me Paris Saint-Germain.

Lëndimi, e më pas koronavirusi, bënë që argjentinasi të humbte shumë ndeshje, por në ato që ishte nuk la mjaftueshëm gjurmë.

Lexo Edhe:

Në 34 ndeshje me Parisin, shtatë herë fituesi i Topit të Artë shënoi 11 gola dhe dhuroi 15 asistime.

Ndërsa, presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi deklaroi se Messi më i mirë ndonjëherë do të vijë sezonin e ardhshëm.

“Sezonin e ardhshëm do ta shohim Messin më të mirë në histori”, deklaroi ai.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë """ PARIS Next season we will see the best Messi in history. NASSER AL-KHELSAIFI, PSG PRESIDENT on Lionel Messi via Le Parisien"