Premiera e “Goca e Kaçanikut” nga Rauf Dhomi - Gazeta Express
string(42) "premiera-e-goca-e-kacanikut-nga-rauf-dhomi"

Premiera e “Goca e Kaçanikut” nga Rauf Dhomi

Arte

Gazeta Express

19/02/2024 14:09

Opera e Kosovës në bashkëpunim me Baletin Kombëtar të Kosovës ka nderin të prezantoj premierën e operës “Goca e Kaçanikut” nga Rauf Dhomi.

Ky moment historik shpaloset teksa ‘Goca e Kaçanikut’ del në skenë për herë të parë në Prishtinë, pas krijimit të saj më shumë se gjysmë shekulli më parë.

Lexo Edhe:

Premiera shfaqet më 23 shkurt dhe repriza më 25 shkurt 2024 në sallën AMC, Magjistralja Prishtinë – Mitrovicë – Rr. Cërriku, Obiliq.