Prekëse: Vajza e vogël ukrainase shpërtheu në lot pasi pa se çerdhja e saj ishte bombarduar nga rusët - Gazeta Express
string(100) "prekese-vajza-e-vogel-ukrainase-shpertheu-ne-lot-pasi-pa-se-cerdhja-e-saj-ishte-bombarduar-nga-ruset"

Prekëse: Vajza e vogël ukrainase shpërtheu në lot pasi pa se çerdhja e saj ishte bombarduar nga rusët

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 14:49

Ky është një moment prekës kur një vajzë e vogël shpërtheu në lot pasi pa kopshtin e saj të shkatërruar nga raketat ruse.

Vajza e re, e quajtur Masha, u filmua duke u dërguar në çerdhen e saj për herë të parë që kur ajo u shndërrua në rrënoja, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Lexo Edhe:

Siç thuhet më tej, pamjet tregojnë ndërtesën e granatuar dhe sheshin e lojërave të shkatërruar teksa Masha dhe tre të rritur kalojnë aty pranë – ndonëse është e paqartë se në cilin vend saktësisht janë filmuar pamjet

Një grua e pyet: “Masha, pse po qan? A është sepse nuk ka më kopsht fëmijësh?”.

“Je e mërzitur për kopshtin apo jo?”.

Dhe fëmija që qan përgjigjet: “Po”.