Prej të mërkurës rikthehet dimri, temperaturat do të ulen me mbi 10 gradë Celsius - Gazeta Express
string(80) "prej-te-merkures-rikthehet-dimri-temperaturat-do-te-ulen-me-mbi-10-grade-celsius"

Maqedoni

Gazeta Express

15/04/2024 15:50

Prej të mërkurës rikthehet dimri, temperaturat do të ulen me mbi 10 gradë Celsius

Maqedoni

Gazeta Express

15/04/2024 15:50

Kjo javë do të sjellë ndryshime drastike të motit. Edhe pse e hëna ka nisur me diell dhe temperatura gati 30 gradë Celsius, duke nisur nga mesdita e së martës do të kemi reshje shiu.

Sipas parashikimeve të sinoptikanëve ndryshimet e menjëhershme të motit pritet të sjellin dëmtime në kulturat bujqësore.

Lexo Edhe:

Meteorologët parashikojnë se temperaturat maksimale do të ulen me 10 gradë Celsius, ndërsa ato minimale në zonat veriore do të shënojnë vlerë negative. Kjo javë do të mbyllet me mot të paqëndrueshëm, me temperatura të ulëta dhe reshje shiu.