Portieri i Lazios shënon në fundin e ndeshjes dhe ia siguron barazimin ndaj Atletico Madridit - Gazeta Express
string(93) "portieri-i-lazios-shenon-ne-fundin-e-ndeshjes-dhe-ia-siguron-barazimin-ndaj-atletico-madridit"

Sport

Gazeta Express

19/09/2023 23:09

Portieri i Lazios shënon në fundin e ndeshjes dhe ia siguron barazimin ndaj Atletico Madridit

Sport

Gazeta Express

19/09/2023 23:09

Lazio dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë për këtë sezon në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Olimpico” përfundoi me rezultatin 1:1, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Spanjollët kaluan të parët në epërsi me golin e Pablo Barrios (29’), por nuk ia dolën ta mbanin epërsinë deri në fundin e ndeshjes.

Një pikë lacialëve ia siguroi portieri i tyre, Ivan Provedel, i cili shënoi në çastet e fundit – (90+5’).

Ndryshe, pas xhiros së parë në Grupin E prin Feyenoordi me tri pikë. Lazio dhe Atletico Madridi ndajnë dy pozitat tjera me nga një pikë.

Celtic është i fundit dhe pa pikë. /Gazeta Express/