Politikanët kosovarë që vozisin veturat më të shtrenjta - Gazeta Express

Politikanët kosovarë që vozisin veturat më të shtrenjta

Lajme

Gazeta Express

10/08/2020 21:09

Mercedess Benz S Class cilësohet si një ndër makinat më të preferuara të momentit në botë.

E një të tillë, të vitit 2018,  në vlerë 65 mijë eurosh e posedon ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi.

Në fakt kjo është vetura e tij e dytë pasi nga biznesi i tij ka edhe një makinë tjetër me vlerë prej 25 mijë eurosh.

Por Mercedess shumë më të shtrenjte sesa të Kuqit i ka në pronësi politikani më i pasur në Kosovë, Behgjet Pacolli

Ndërkohë që biznesmeni Behgjet Pacolli ka në pronësi vetura në vlerë 200 mijë euro. Ndërkohë që  aeroplani i tij, kushton 9.9 milionë euro.

Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë? – 10.08.2020 – Klan Kosova

Onair Media – https://smarturl.it/Onair.Media Follow Klan Kosova on… * FB: https://smarturl.it/KlanKosovaFb * IG: https://smarturl.it/KlanKosovaIG * YT: ht…