Policia në LA: Në helikopterin ku vdiq Kobe Bryant ishin 9 persona - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

26/01/2020 23:57

Policia në LA: Në helikopterin ku vdiq Kobe Bryant ishin 9 persona

Lajme

Gazeta Express

26/01/2020 23:57

Autoritetet në Los Angeles thonë se në helikopterin që u rrezua sot, bashkë me legjendën e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajzën e tij 13-vjece, ishin edhe 7 persona të tjerë.  

Deri tash ishte raportuar për pesë viktima, ndërsa në konferencën e fundit të Policisë është thënë se besohet se pos pilotit, në helikopter ishin edhe tetë pasagjerë.

Los Angeles Times raporton se Policia beson që në bord gjendeshin tetë pasagjerë dhe piloti. Të gjithë besohet se kanë vdekur, mirëpo nuk flasin për identitetin e viktimave, pa

Zyrtarë të NBA kanë konfirmuar se një nga më të mirët në historinë e basketbollit, 41-vjeçari Bryant ka vdekur bashkë me vajzën e tij 13-vjece, Gianna Maria. /Express/