Policia i gjen prishtinasit armë e fishekë - Gazeta Express

Policia i gjen prishtinasit armë e fishekë

Lajme

Gazeta Express

21/09/2020 10:52

Policia në Prishtinë i ka gjetur një personi një armë, një karikator dhe 12 fishekë

Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës, njofton policia në raportin 24 orësh.

Sipas policisë, me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia nuk ka dhënë detaje nëse i dyshuari është arrestuar apo jo.

“Raportohet se gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar një armë me një karikator me 12 fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton policia./Express/