Policia arreston personin që dyshohet se kishte vjedhur një motoçikletë para dy ditësh në Pejë - Gazeta Express

Policia arreston personin që dyshohet se kishte vjedhur një motoçikletë para dy ditësh në Pejë

Lajme

Gazeta Express

03/07/2020 16:21

Një person është arrestuar pasi i njëjti kishte vjedhur një motoçikletë në në fshatin Treboviq të Pejës.

Policia njofton se ka arritur tё identifikoj rrjedhimisht tё arrestoj tё dyshuarin N.A. i lindur me 1986.

“Tek i dyshuari nё njё fushё ёshtё gjetur motoçikleta qё i ёshtё vjedhur viktimёs, pёrpos saj nё tё njëjtin lokacion janё gjetur edhe nёntё (9) copё, shtёpiza tё kompjuterevё tё cilat i dyshuari dyshohet se i ka vjedhur nё njё tjetёr lokacion”, thuhet në komunikatë.

Me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, i dyshuari pas intervistimit ndalohet pёr 48 orë ndёrsa motoçikleta dhe shtëpizat iu janë kthyer pronareve legjitim.