Polici amerikan që nuk di të notojë, shpëton foshnjën që po mbytej në lum - Gazeta Express
string(72) "polici-amerikan-qe-nuk-di-te-notoje-shpeton-foshnjen-qe-po-mbytej-ne-lum"

Polici amerikan që nuk di të notojë, shpëton foshnjën që po mbytej në lum

Lajme

Gazeta Express

25/11/2022 9:47

Një oficere në Florida po cilësohet si hero, pasi ajo u hodh në një pellg për të shpëtuar një foshnjë që po mbytej, duke vënë në rrezik jetën e saj sepse nuk dinte të notonte, thanë autoritetet të martën.

Oficeri Me’Atia Sanderson me Zyrën e Sherifit të Jacksonville ishte i pari që mbërriti në vendngjarje më 9 qershor, tha zyra e sherifit. Ajo u lajmërua se foshnja ishte ende në ujë.

Lexo Edhe:

Zyra e sherifit publikoi videon e kamerës së trupit të shpëtimit të tmerrshëm për herë të parë të martën.

“Sanderson, e cila nuk di të notojë vetë, pa hezitim të një sekonde, hyri në pellg për të tërhequr fëmijën dhe kreu CPR derisa ajo u lehtësua nga oficerët e tjerë përgjegjës”, tha zyra e sherifit.