Pochettino konfirmon rikuperimin e Neymarit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

27/02/2021 13:00

Pochettino konfirmon rikuperimin e Neymarit

Futboll

Gazeta Express

27/02/2021 13:00

Mauricio Pochettino ka thënë se Neymar Junior së shpejti do të zbresë në fushë.

Ai është duke vazhduar me planin e rikuperimit, derisa dje ka nisur edhe stërvitjet me ekipin.

Kjo do të thotë se ka shumë shanse që ai të jetë gati brenda 10 dite për ndeshjen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve.

“Neymar po vazhdon të ndjekë planin e mjekëve për rikuperimin”, u shpreh Pochettino.

“Ai është shumë mirë në aspektin emocional, dhe po vazhdon me rikuperimin”. /Gazeta Express/