“Po më bëhesh si Meritoni” – Egla debaton me Romeon - Gazeta Express
string(47) "po-me-behesh-si-meritoni-egla-debaton-me-romeon"

“Po më bëhesh si Meritoni” – Egla debaton me Romeon

Rozë

Gazeta Express

19/05/2024 13:59

Menjëherë pas spektaklit, ku Romeo, Juli, Egla, Heidi dhe Meritoni u shpallën zyrtarisht finalistë, në shtëpi rinisën debatet.

Egla u përplas me Romeon, të cilin e akuzoi se “po sillet si Meritoni”. Ndërsa banori iu drejtua duke i thënë se “ka shitur veten në lojë”.

Lexo Edhe:

Egla: Pse ke futur duart te jastëku im?

Romeo: I futa te jastëku i të gjithëve o zemra

Egla: S’më sqarove që ishe te të gjithë

Juli: O Egla, po kemi kërkuar moj

Romeo: Çfarë do, qetësohu o zemra

Egla: Jam e qetë

Romeo: E kupton se çfarë po thotë ore, çfarë muhabeti o plak

Egla: Romeo, ti nuk ia vlen

Romeo: Ma kanë thënë shumë në jetë këtë o zemra, si ty ma kanë thënë shumë

Egla: Nuk ia vlen. Unë nuk ua them zakonisht robve, por ti nuk ia vlen vërtetë. Ti je prishur rrugës

Romeo: Kurse ti ke shitur veten zemra

Egla: Ndërsa ti je thartuar rrugës

Romeo: O lali, po hajde se ajo je

Egla: O zemra, po e shqyen fytyrën

Romeo: Të të hanë atë… djathin

Egla: Po bëhesh si Meritoni. Nuk e di çfarë halli ke

Romeo: Sa keq e nxjerr veten me këtë gjë që the tani.