Plas sherri në paraburgim, urdhërohet izolimi i anëtarëve të bandës së Avdylajve - Gazeta Express

Plas sherri në paraburgim, urdhërohet izolimi i anëtarëve të bandës së Avdylajve

Shqiperi

Gazeta Express

29/05/2020 12:44

Izolohen ne sektorin e posacem ne burg, anetaret e grupit Avdylaj.

Sipas gazetares Klodiana Lala te “News 24” raporton se kjo mase erdhi pas nje sherri qe ndodhi ne ambientet e paraburgimit, mes anëtarëve të grupit Avdylaj, një shtetasi italian dhe policisë, pas te ciles drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve ka urdhëruar izolimin e tyre në sektorin e posaçëm.

Mesohet se vendimet e drejtorit të Burgjeve do të shqyrtohen nga Gjykata e Tiranës, nëse janë në përputhje me ligjin, ne nje seance qe pritet te zhvillohet sot ne oren 14:00.