Plas arma mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri - Gazeta Express
string(47) "plas-arma-mes-shqiptareve-dhe-serbeve-ne-austri"

Shqiperi

Gazeta Express

29/05/2023 11:22

Plas arma mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

Shqiperi

Gazeta Express

29/05/2023 11:22

Një sherr masiv ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës në Linz, Austri.

Dëshmitarët okularë të zemëruar thirrën numrin e urgjencës në orën 2:15 të mëngjesit të së dielës dhe thanë se kishte pasur një sherr brutal përpara një klubi nate në Linz. 20 deri në 30 persona, kryesisht serbë dhe shqiptarë thuhet se u përfshinë në një përleshje masive.

Lexo Edhe:

Përveç kësaj, tre persona thuhet se kanë nxjerrë armë zjarri dhe kanë qëlluar me to. Një person me sa duket u nguli në tokë gjatë përleshjes dhe u kërcënua me armë. Policia e ka konfirmuar ngjarjen me kërkesë të “Krone”.

Kur policia mbërriti në vendngjarje me disa patrulla, të gjithë të përfshirë tashmë kishin ikur. Policia nuk ka mundur të gjejë as viktimat dhe as autorët dhe kërkimi i nisur menjëherë ka rezultuar negativ. Megjithatë, në vendngjarje, zyrtarët arritën të sigurojnë pesë gëzhoja, të cilat me shumë gjasa vijnë nga një pistoletë bosh.

/Gazeta Express