Pjesët e para: Ballkani e Drita në epërsi, baras në Lipjan - Gazeta Express
string(56) "pjeset-e-para-ballkani-e-drita-ne-epersi-baras-ne-lipjan"

Pjesët e para: Ballkani e Drita në epërsi, baras në Lipjan

Sport

Gazeta Express

13/04/2024 15:49

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet hapëse të javës së 29-të në Superligën e Kosovës.

Ballkani shkoi në pushimin mes pjesëve me epërsi minimale 0:1 ndaj Feronikelit ’74, me ndeshjen që po zhvillohet në Drenas, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Nazmi Gripshi (24′) shënoi nga penalltia për epërsinë e therandasve.

Me rezultat të njëjtë u mbyll edhe pjesa e parë në Gjilan, me Dritën që ka epërsi minimale ndaj Lirisë.

Meris Maliqi (8′) ishte autor i golit të gjilanasve.

Ndërsa, pjesa e parë në ndeshjen mes Prishtinës dhe Gjilanit është mbyllur baras dhe pa gola.

/Gazeta Express/