Pjesëmarrja e Radojiçiq në Grupin Terrorist, Kurti: Kjo e vërteton rëndësinë jetike për pluralizëm te serbët - Gazeta Express
string(106) "pjesemarrja-e-radojiciq-ne-grupin-terrorist-kurti-kjo-e-verteton-rendesine-jetike-per-pluralizem-te-serbet"

Pjesëmarrja e Radojiçiq në Grupin Terrorist, Kurti: Kjo e vërteton rëndësinë jetike për pluralizëm te serbët

Lajme

Gazeta Express

27/09/2023 10:41

Kryeministri Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka thënë se pas dokumentit të pjesëmarrjes së Radojiçiqit në sulmin e së dielës ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, është “jetike” pluralizmi politik te serbët.

Sipas tij, nuk ka demokraci dhe liri pa pluralizëm.

Lexo Edhe:

“Pas dokumentimit të pjesëmarrjes së nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojciq, është vërtetuar një gjë që meriton vëmendjen e të gjithëve, rëndësia jetike e ringjalljes së pluralizmit politik të serbëve në Kosovë. Nuk ka demokraci e liri pa pluralizëm, serbët e Kosovës duhet të çlirohen nga tutelat e Serbisë”, tha ai. /GazetaExpress/