Pjesa e parë: Portugalia drejt kualifikimit, në epërsi të dyfishtë ndaj Turqisë - Gazeta Express
string(77) "pjesa-e-pare-portugalia-drejt-kualifikimit-ne-epersi-te-dyfishte-ndaj-turqise"

Futboll

Gazeta Express

22/06/2024 18:48

Pjesa e parë: Portugalia drejt kualifikimit, në epërsi të dyfishtë ndaj Turqisë

Futboll

Gazeta Express

22/06/2024 18:48

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Portugalisë dhe Spanjës në Euro 2024.

Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:0 për Portugalinë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Bernardo Silva kaloi portugezët në epërsi në minutën e 21-të të takimit.

E shtatë minuta më vonë, Turqia ia komplikoi punët vetes, me Akaydin që shënoi autogol.

Fituesi i këtij dueli kualifikohet qysh sot në fazën e eliminimit direkt në Euro 2024.