Pjesa e parë përfundon me polemika të shumta, Italia kërkon penallti - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 21:50

Pjesa e parë përfundon me polemika të shumta, Italia kërkon penallti

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 21:50

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes hapëse të Kampionatit Evropian mes Turqisë dhe Italisë.

Rezultati pas pjesës së parë ishte i barabartë 0:0, shkruan Gazeta Express.

Italia pati dominimin e ndeshjes dhe rastet nuk iu munguan, por ajo që iu mungoi ishte efikasiteti.

Krejt në fund të ndeshjes, Italia pretendoi për një prekje me dorë brenda zonës, e që ishte evidente, por gjyqtari pas konsultimit me VAR-in nuk e vlerësoi si të tillë. /Gazeta Express/