Pjesa e parë: Kosova po barazon me Guinean - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 16:49

Pjesa e parë: Kosova po barazon me Guinean

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 16:49

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore mes Kosovës dhe Guineas, e cila po zhvillohet në Antalya të Turqisë.

Rezultati pas 45 minutave të parë ishte ai i fillimit, 0:0, shkruan Gazeta Express.

Përveç golave, munguan edhe rastet. Mundësia më e mirë ishte për Guinean, por topi i goditur shkoi pak mbi portën e Visar Bekajt.

Po ashtu, në fund të pjesës së parë Guinea pati një tjetër mundësi, por Visar Bekaj u tregua fantastik.

Tani mbeten edhe 45 minuta tjerë dhe Challandes pritet të inkuadrojë lojtarë të rinj tjerë për t’i provuar. /Gazeta Express/