Pjesa e parë: Italia në epërsi ndaj Shqipërisë - Gazeta Express
string(45) "pjesa-e-pare-italia-ne-epersi-ndaj-shqiperise"

Futboll

Gazeta Express

15/06/2024 21:50

Pjesa e parë: Italia në epërsi ndaj Shqipërisë

Futboll

Gazeta Express

15/06/2024 21:50

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Kampionatin Evropian.

45 minutat e parë u mbyllën me rezultat 2:1 për italianët, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Dueli nisi mirë për kuqezinjtë, që kaluan në epërsi pas vetëm 23 sekondash lojë nëpërmjet Nedim Bajramit.

Megjithatë, Italia shpejt mori veten dhe përmbysi gjithçka.

Fillimisht Bastoni barazoi rezultatin në minutën e 11-të me një gol me kokë.

E pesë minuta më pas, Barella me gol nga distanca përmbysi rezultatin dhe kaloi “azzurri” në epërsi.