Pjesa e parë: Arsenali në epërsi të dyfishtë ndaj Lutonit - Gazeta Express
string(56) "pjesa-e-pare-arsenali-ne-epersi-te-dyfishte-ndaj-lutonit"

Pjesa e parë: Arsenali në epërsi të dyfishtë ndaj Lutonit

Futboll

Gazeta Express

03/04/2024 21:21

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Arsenalit dhe Lutonit, e vlefshme për javën e 31-të në Premierligë.

Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:0 për “Topçinjtë”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ishte Odegaard i cili realizoi pas 24 minutave lojë, pas asistit të Kai Havertz.

Kurse në minutën e 44-të, Hashioka shënoi autogol për 2:0.

Në rast fitoreje, Arsenali do të bëhej përkohësisht lider në elitën e futbollit anglez.