Pipero: Fundi i prillit, fillimi i majit do e gjejë Shqipërinë të "çliruar" nga covid19 - Gazeta Express

Pipero: Fundi i prillit, fillimi i majit do e gjejë Shqipërinë të “çliruar” nga covid19

Ballina

Gazeta Express

08/04/2020 22:15

Doktori i njohur Pëllumb Pipero tha në Open se tashmë ka kaluar gjysma e parë e së keqes.

‘Situata në Infektim paraqitet komplekse. Ka nga ato pacientë që kanë problematikat e qëndrueshme por besoj se tashmë ka kaluar gjysma e të keqes së parë’- tha Pipero.

A duhen lehtësuar masat?

Besoj se masat tani duhet lehtësuar pak. Por ky vendim i takon qeverisë. Por besoj se fundi i prillit, fillimi i majit do na gjejë me ndonjë rast sporadik infektimi ose me 0 raste të reja infektimi. Prandaj duhet dhe pak durim- tha Pipero.