Pingpongu është sport i magjive, këto veprime janë të një tjetër planeti - Gazeta Express
string(71) "pingpongu-eshte-sport-i-magjive-keto-veprime-jane-te-nje-tjeter-planeti"

Pingpongu është sport i magjive, këto veprime janë të një tjetër planeti

Sporte tjera

Gazeta Express

15/08/2022 11:02

Pingpongu është njëri prej sporteve më atraktive dhe më spektakolare.

Ky sport me plot adrenalinë, gjatë tërë kohës sjell emocione dhe veprime të pabesueshme të pingpongistëve, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

E disa veprime të një planeti tjetër janë përmbledhur në këtë video, ku garuesit i kanë shfaqur aftësitë e tyre të jashtëzakonshme.

View this post on Instagram

A post shared by World Table Tennis (@wtt)

Me këto veprime, ata i kanë lënë pa fjalë dhe gojëhapur kundërshtarët e tyre, por edhe krejt ata që i panë ato.

Pa dyshim, këto pikë të pingpongistëve do të mbesin gjatë në kujtesën e secilit, e ndonjëri prej tyre edhe në histori të këtij sporti atraktiv. /Gazeta Express/