Pija që heq kilogramët e tepërta - Gazeta Express

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

03/03/2021 1:14

Pija që heq kilogramët e tepërta

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

03/03/2021 1:14

Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme kilogramët, atëherë ky smoothie i shijshëm është ajo që ju duhet.

Përbërësit

Lexo Edhe:

2 mollë

gjysmë filxhani jogurt

2/3 filxhan limoni të shtrydhur

një lugë të vogël liri

Përgatitja

Dy mollë të prera në feta, gjysmë filxhani jogurt, 2/3 filxhan limon të shtrydhur dhe një lugë të vogël liri hidhini në blender ose përzieni me mikser dore.

Kjo pije përmban vitamina të shumta, të cilat do t’ju mbajnë të ngopur, por për eliminim sa më të shpejtë të kilogramëve kombinoni smoothien me aktivitet fizik. /eo