Pesë WC-të e Liverpoolit që u bënë të famshme nga selfiet - Gazeta Express

Pesë WC-të e Liverpoolit që u bënë të famshme nga selfiet

Fun

Gazeta Express

18/09/2021 0:37

Liverpooli mund të jenë të famshëm për “The Beatles, futbollin dhe për portet e tyre, por a keni menduar ndonjëherë për t’i vizituar WC-të që kanë

Faqja e Instagramit “Loos of Liverpool” (WC-të e Liverpoolit) është një faqe e dedikuar për të treguar vendet më të bukura private kur vendosni për të shëtitur në qytetin e veriut të Anglisë. Me më shumë se 6000 ndjekës, të cilët rritën çdo ditë e më shumë, ata postojnë vendet më të bukura, dizajne të brendshme ku mund të bëni fotografi të bukura në WC.

Lexo Edhe:

Be At One

I njohur për shumëllojshmërinë e pafund të koktejeve dhe pijeve, ky bar i pret mysafirët e tij shtatë ditë të javës.

Sigurohuni që të bëni një vizitë në WC-të e tyre, ku do të shikoni dyer me ngjyra të ndryshme.  

Para çdo kabine të WC-së mund të bëni një foto që do ju mbetet kujtim për shumë vite!

NQ64

Ata të cilët ende janë fëmijë në shpirt do të kishin nostalgji për NQ64, në rrugën Colquitt, ku në arkadën e qendrës së qytetit do ta shihni një bar.

Vizitorët aty mund të shijojnë lojëra me kokteje apo mjeshtri të birrë, ndërsa sfidojnë miqtë me një lojë klasike Guitar Hero apo Mario Kart.

WC-të në këtë lokal janë grafitë si arti i rrugës me neon, me fjalë të thukëta, të shpërndara në çdo kënd. Edhe ju mund të shkruani një fjalë pa asnjë problem, nëse jeni i zoti kuptohet, transmeton GazetaExpress.  

PINS Social Club

I vendosur në rrugën Duke, do të ishte e vështirë për ju që t’i thoni jo një aktiviteti të PINS.

Klubi social ka bowling, bilardo amerikane, pingpong, një bar në kulm dhe më e rëndësishmja, WC-të PINStagram.

Me ngjyrë rozë të çelët, ku është spërkatur çdo pjesë e murit, do ta bënte edhe Barbien të ndërrojë mendje.

Hyni në radhë për të pasur momentin e juaj para murit me lule që do të krijojë sfondin e juaj perfekt për një selfie.

Punch Tarmey

Mund të mendoni që jeni në Dublin, kur do të shijoni një pijanec në këtë shtëpi publike klasike, me temë familjare, që konsiderohet pubi më i madh irlandez funksional.

Shijoni një turne pranë fabrikës së birrës para se të keni një vakt të përzemërt që përfshin një treshe me salsiçe irlandeze dhe zierjen e tyre të njohur irlandeze.

Mund të hyni lehtë në Guinnes dhe Bailer kur të shkoni për të urinuar në WC-të e tyre porsi fuqi birre. Një WC që nuk do të largoheni pa i ftuar edhe pesë miqtë e juaj të rinj që i keni takuar aty.

The Watering Can

I vendosur brenda 12 hektarëve të parkut Viktorian, The Water Can është një restorant me xham që ju jep darkuesve një pamje të bukura të parkut Greenbank dhe kopshtit me mure.

Porositni nga menyja e tyre e mëngjesit çdo ditë të javës, përfshirë edhe pjatat që dëshironi t’i provoni si: domate të thata dhe bajame të tymosura deri në rizoto pranverore apo ushqime të detit.

Nëse planifikoni që ta shkarkoni ndonjë foto në rrjetet sociale, nxisni të WC-të e tyre të dizajnuara mahnitshëm me mure të tyre me pllaka të kaltëra dhe bardha dhe pasqyrat në formë porte që ju bëjnë të dukeni si një yll. /GazetaExpress/