Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave - Gazeta Express
string(78) "perzieni-mjaltin-limonin-dhe-kanellen-per-ti-humbur-disa-kilograme-brenda-jave"

Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

25/01/2023 19:25

Është fakt i njohur se mënyra më efikase për të humbur peshë është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike

Sidoqoftë, ka edhe disa mënyra natyrale për ta shpejtuar djegien e yndyrës dhe për ta përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.

Lexo Edhe:

Më poshtë e keni një recetë natyrale të cilën mund ta përdorni për t’i arritur rezultatet që gjithmonë i keni dëshiruar.

Përbërësit:

– Lëngu i gjysmë limoni

– Një lugë gjelle mjaltë

– Një lugë gjelle kanellë

– Një gotë ujë të vakët

Përgatitja:

Në një gotë, përzieni lëngun e limonit dhe mjaltën, pastaj shtojeni kanellën dhe përzieni mirë.

Pastaj, shtojeni ujin e vaktë dhe pijeni produktin menjëherë. Përsëriteni këtë një herë në ditë, çdo mëngjes, kur e keni lukthin bosh.

Ky kombinim i fuqishëm e detoksikon trupin, e mbush atë me energji dhe e stimulon procesin e humbjes së peshës.

Përderisa pektina që gjendet në limon e parandalon dëshirën për të ngrënë kanella e rregullon prodhimin e insulinës.

Mbani mend, kjo nuk është pije magjike, por thjesht e shpejton metabolizmin dhe procesin e djegies së dhjamit. Për rezultate shumë më të mira, ju duhet të bëni edhe ushtrime fizike rregullisht, në veçanti ushtrime kardio.