Personat më të kërkuar në Google për vitin 2022 - Gazeta Express
string(47) "personat-me-te-kerkuar-ne-google-per-vitin-2022"

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 7:03

Personat më të kërkuar në Google për vitin 2022

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 7:03

Jo më kot janë më të paguarit në botë. Kjo, pasi janë edhe ndër njerëzit më të kërkuar në internet. Si çdo vit, motori më popullor i kërkimit mes njerëzve në të gjithë botën, Google ka ndarë me publikun renditjet e gjërave më të kërkuara gjatë vitit që po lemë pas.

Dhe ndarja vjen sipas kategorive, personazhi apo më saktë emri më i kërkuar, këtë vit, fjalët më të kërkuara apo edhe lajmet më të klikuara të vitit.

Lexo Edhe:

Mes fjalëve më të klikuara në Google, janë padyshim Ukraina, Mbretëresha Elizabetë, Kupa e Botës apo edhe iPhone 14. Edhe për lajmet më të klikuara të vitit është Ukraina, vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, rezultatet e zgjedhjeve, lija e Majmunit, uragani Ian, gjyqi i Johnny Depp apo Will Smith në ceremoninë Oscar.

Sa i përket 10 emrave më të kërkuar në një vit, ato janë: Johnny Depp, Will Smith, Amber Heard, Vladimir Putin, Chris Rock, Novak Djokovic apo edhe kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak.

Mesatarja e klikimeve për një prej këtyre personazheve ishte 5.6 milionë kërkime në muaj.

Lista e më të kërkuarve në botë në Google për vitin 2022

– Johnny Depp

-Will Smith

-Amber Heard

-Vladimir Putin

-Chris Rock

-Novak Djokovic

-Anna Sorokin (Delvey)

-Andreë Tate

-Rishi Sunak

-Simon Leviev