Përparim Rama: Lufta e UÇK'së ishte e drejtë, nesër Marshojmë për Drejtësi - Gazeta Express
string(71) "perparim-rama-lufta-e-uckse-ishte-e-drejte-neser-marshojme-per-drejtesi"

Përparim Rama: Lufta e UÇK’së ishte e drejtë, nesër Marshojmë për Drejtësi

Gazeta Express

01/04/2023 22:40

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama e ka mbështetur Marshin e Drejtësisë që do të mbahet nesër në përkrahje të ish-krerëve të UÇK’së të cilët po mbahen në Hagë.

Rama përmes një shkrimi në Facebook tha se nesër do të Marshojnë për Drejtësi, pasi Lufta e UÇK’së ishte e drejtë.

Lexo Edhe:

“Me besimin e thellë se lufta e UÇK-së ishte luftë e drejtë e lindur nga populli, marshojmë edhe që t’i rikujtojmë publikut vendas dhe atij ndërkombëtar se shumica dërrmuese e krimeve çnjerëzore të kryera gjatë kohës së luftës nga aparaturat shtetëtore e paramilitare të Serbisë mbi popullsinë civile të Kosovës mbeten të pandëshkuara, e rrjedhimisht përqindja më e madhe e kryesve të atyre krimeve padrejtësisht të lirë. Prandaj, nesër #MarshojmëPërDrejtësi për viktimat e luftës!”.