Përparim Rama ia jep "Çelësin e Kryeqytetit" presidentit të FIFA-s, Infantinos - Gazeta Express
string(75) "perparim-rama-ia-jep-celesin-e-kryeqytetit-presidentit-te-fifa-s-infantinos"

Përparim Rama ia jep “Çelësin e Kryeqytetit” presidentit të FIFA-s, Infantinos

Futboll

Gazeta Express

30/09/2022 13:55

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka vazhduar takimet zyrtare gjatë vizitës së tij të parë në vendin tonë.

Pas takimeve me presidentin Agim Ademi dhe KE të FFK-së, si dhe me presidenten e vendit Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, kreu i FIFA-s është pritur edhe nga ministri i Sportit, Hajrulla Çeku si dhe i pari i kryeqytetit, Përparim Rama.

Lexo Edhe:

Ky i fundit ia ka dorëzuar presidentit Infantino “Çelësin e Kryeqytetit”.