Perisic arrin marrëveshje me Tottenhamin - Gazeta Express
string(40) "perisic-arrin-marreveshje-me-tottenhamin"

Perisic arrin marrëveshje me Tottenhamin

Sport

Gazeta Express

28/05/2022 9:07

Ivan Perisic karrierën pritet që ta vazhdojë në Premierligë.

Mediat angleze dhe ato italiane kanë raportuar për arritjen e marrëveshjes mes tij dhe Tottenham Hotspurit, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Klubi nga Londra raportohet se ka mposhtur Chelsean dhe Juventusin në garën për të siguruar shërbimet e kroatit.

Perisic me Tottenhamin ka rënë dakord për të nënshkruar një kontratë dy-vjeçare.

33-vjeçari te skuadra e drejtuar nga Antonio Conte do të kalojë si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Interin skadon më 30 qershor. /Gazeta Express/