Perimet që lehtësojnë dhimbjet e fytit - Gazeta Express
string(38) "perimet-qe-lehtesojne-dhimbjet-e-fytit"

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

10/05/2022 19:15

Perimet që lehtësojnë dhimbjet e fytit

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

10/05/2022 19:15

Pavarësisht nga shkaku, ajo që ju intereson më shumë kur fillon një dhimbje fyti është se si ta lehtësoni atë, shpejt.

Mund të mendoni të vraponi te mjeku juaj, por disa nga trajtimet më të mira për dhimbjen e fytit janë të bëra vetë, si qepa.

Lexo Edhe:

Në fakt, qepa! Është një perime e pasur me antioksidantë, efektive në parandalimin e kancerit, diabetit, madje edhe ftohjes së zakonshme. Do të thoshim se është një superushqim.

Bëni çaj me qepë për të qetësuar dhimbjen e fytit

Zieni ujin dhe hidhni në të lëvozhgat e qepëve (rreth 1 gotë ujë për lëvozhgat e 1/2 qepës).

Lërini të vlojnë dhe më pas hiqni lëkurat./abcnews.al