Përgatitja e çiklistëve kosovar për garat në Sllovaki - Gazeta Express
string(53) "pergatitja-e-ciklisteve-kosovar-per-garat-ne-sllovaki"

Përgatitja e çiklistëve kosovar për garat në Sllovaki

Sport

Gazeta Express

06/07/2022 11:00

Gazetar: Sefer Demiri

Përgatitjet për gara veçse i kanë filluar.

Lexo Edhe:

Zuka Sejdiu dhe Omer Azemi janë dy adoleshentë që e duan shumë çiklizmin.

Të dy janë garues dhe kampion të Kosovës. Për këtë, një pjesë të madhe të kohës e kalojnë duke bërë stërvitje me biçikletë.

Në një intervistë për emisionin e mëngjesit në T7, “#Gjesi”, 15-vjeçari, Omer Azemi, i cili do të marrë pjesë në garat qe zhvillohen në Sllovaki, thotë se nuk e ka ndërmend të shkojë vetëm për vizitë.

Edhe trajneri, dhe njëkohësisht mbështetësi i tyre më i madh, Rafet Azemi pret që mundi i tyre të shpërblehet.

Tutje, ai thotë se kushtet kanë ndryshuar shumë nga koha kur vet ishte garues.

Ndryshe, Omeri dhe Zuka janë pjesë e klubit të çiklistëve “AS Prishtina”.

Për tas parë materialin klikoni në video. /GazetaExpress/.