Përfundon takimi në Presidencë mes ambasadorëve të QUINT-it, Kurtit dhe Osmanit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

14/01/2022 13:31

Përfundon takimi në Presidencë mes ambasadorëve të QUINT-it, Kurtit dhe Osmanit

Lajme

Gazeta Express

14/01/2022 13:31

Ka përfunduar pas më shumë se një ore takimi në mes të ambasadorëve të shteteve të QUINT-it, kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes Vjosa Osmani në ndërtesën e presidencës së Republikës së Kosovës.

Një takim i tillë ka ardhur pas një komunikate të përbashkët të QUINT-it në të cilën kanë kërkuar që Kosova të lejojë mbajtjen e referendumit të Serbisë në Kosovë bazuar në praktikat e votimit të mëhershme.

Lexo Edhe:

Qeveria e Kosovës ka kundërshtuar organizimin e referendumit të Serbisë, derisa kanë theksuar se serbët me shtetësi të dyfishtë mund të votojnë me postë apo edhe në zyrën ndërlidhëse të Serbisë në Kosovë./GazetaExpress/