Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq - Gazeta Express
string(64) "perfundon-takimi-kurti-vuciq-borell-pritet-te-tregoje-rezultatin"

Lajme

Gazeta Express

18/03/2023 20:38

Me i fundit

Përfundon pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq

Lajme

Gazeta Express

18/03/2023 20:38

Pas më shumë se 8 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media për të bërë të ditur rezultatin e bisedimeve në mes të Kurtit dhe Vuçiqit.

Lexo Edhe:

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se palët kanë ngecur tek puna e nënshkrimit. Kurti ka insistuar që të ketë nënshkrim sot, derisa Vuçiq ka propozuar të nënshkruajë BE-ja si garanci për dy palët./Express/