Përfundon numërimi, zgjidhet kreu i ri i FRPD - Gazeta Express
string(44) "perfundon-numerimi-zgjidhet-kreu-i-ri-i-frpd"

Shqiperi

Gazeta Express

01/10/2022 23:01

Përfundon numërimi, zgjidhet kreu i ri i FRPD

Shqiperi

Gazeta Express

01/10/2022 23:01

Ka përfunduar vetëm pak minuta më parë procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD.

Në krye të FRPD do të jetë Besart Xhaferri, i cili ka arritur të sigurojmë më shumë vota se pesë kandidatët e tjerë që ishin në garë.

Lexo Edhe:

Kandidatët dhe votat që kanë marrë:

Besart Xhaferri – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota

Artjon Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 168 vota

/Gazeta Express